Wyjście do opery jest wspaniałym przeżyciem – nie tylko ze względu na niesamowite doświadczenia kulturalne i towarzyskie, ale także dzięki temu, że mamy okazję ubrać się wyjątkowo stylowo, co bez wątpienia poprawi nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że wyjście do opery wymaga bardzo eleganckiego i formalnego stroju, nawet bardziej niż w przypadku wyjścia do teatru. Jak zatem ubrać się odpowiednio do okazji? Czym powinny się charakteryzować garnitury do opery?

Opera - elegancja jest w cenie

Zasady savoir vivre stanowią, że strój do opery powinien być wyjątkowo elegancki i formalny, bez większych ekstrawagancji, ponieważ jest to wysoka forma sztuki. W przypadku opery nie wystarczy jasna koszula i eleganckie spodnie czy jeansy jak w przypadku teatru, czy tym bardziej nawet stylowe, ale casualowe ubrania, które wybieramy do kina.

Większość mężczyzn nie ma w swojej garderobie tak eleganckiego garnituru, który byłby na nich dobry i nie pamiętał jeszcze czasów studniówki, studiów czy ślubu. Dzieje się tak, ponieważ przeważnie nie musimy nosić ich do pracy, a specjalne okazje zdarzają się rzadko. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, warto przy okazji wyjścia do opery zainwestować w elegancki i porządny garnitur, który będziesz mógł później wykorzystać także na inne uroczystości.

Jakie powinny być garnitury do opery?

Szukając odpowiedniego garnituru do opery, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego kolor. W tym przypadku najlepsza będzie czerń, która jest najbardziej eleganckim, dostojnym i uniwersalnym kolorem, choć popiel i ciemny granat będzie również mile widziany. Będą pasowały do rangi wydarzenia, wysmuklą sylwetkę i sprawią, że będziesz prezentował się wyjątkowo męsko.

Na wyjście do opery warto wybrać również jasną i delikatną koszulę, taką jak biała czy błękitna. Jedynie krawat może być nieco bardziej wyrazisty, np. bordowy, czerwony czy fioletowy.

Garnitur do opery? Centrum Handlowe Marino!

Stylowe, modne i porządnie wykonane z najwyższej jakości materiałów garnitury do opery można znaleźć we Wrocławiu – Centrum Handlowe Marino jest siedzibą jednego z salonów marki Ewtex, która stawia jakość i komfort noszenia na pierwszym miejscu. Oferuje również bogaty wybór garniturów na każdą okazję, w tym na wyjście do opery. Co ważne, gwarantują również profesjonalną pomoc w dobraniu idealnego modelu i bezpłatne poprawki krawieckie, aby jeszcze lepiej dopasował się on do indywidualnego typu sylwetki. To wszystko oferuje Centrum Handlowe Marino.