Organizacja wesela wymaga dużego zmysłu planistycznego i logistycznego, nie każdy czuje się w tym mistrzem, dlatego prezentujemy listę elementów, o których należy pamiętać podczas organizacji tego najważniejszego dnia w życiu.

 

Sala weselna – szczególnie ważna sprawa, o którą warto zadbać na samym początku, bowiem te najlepsze, które słyną ze smacznego menu oraz doskonałej aranżacji przestrzeni mają bardzo szybko wypełnione terminarze. Rozglądając się za salą weselną należy przede wszystkim zastanowić się nad liczbą gości i do tego dostosować wielkość sali. Zbyt mała sala sprawi, że goście będą ściśnięci i nie będzie dość miejsca na parkiecie, natomiast za duża sala sprawia, że głosy rozchodzą się z pogłosem i nawet cicha rozmowa zwraca uwagę połowy sali, dodatkowo goście „gubią się na sali” i wydaje się jakby była ich tam zaledwie garstka. Z tego też powodu sala powinna być dobrana pod kątem rozmiarów.

 

 

Jedzenie – kolejnym istotnym elementem jest jedzenie podawane na weselu. Po pierwsze wybierając salę dobrze jest zorientować się czy zapewniają catering oraz czy istnieje możliwość wprowadzenia zewnętrznej firmy do ich kuchni. Warto także zapoznać się z menu najczęściej zarówno sale jak i firmy cateringowe mają do wyboru kilka różnych wariantów każdego dania, dlatego należy zastanowić się co ma być podane na naszym weselu oraz spróbować tych dań osobiście.

 

Muzyka – kolejnym elementem, o którym zapominać nie można jest odpowiednia muzyka na weselu. To jaka to będzie muzyka zależy w dużej mierze od upodobań państwa młodych i ich gości. Jeśli na weselu będzie przewaga młodych ludzi to muzyka powinna być nowocześniejsza, jeśli osób starszych to walce, polki oraz disco polo sprawdzą się doskonale. Najlepiej jeśli zespół ma w swoim repertuarze zarówno jedne, jak i drugie piosenki (taki zespół to np. - vervaband wesela). Inną możliwością w kwestii muzyki, na jaką decydują się pary młode jest także skorzystanie z DJ. Coraz częściej pojawia się także swoista kombinacja DJ z zespołem, czyli śpiewający DJ, w takim przypadku w tle gra odtwarzany z konsoli podkład muzyczny, a DJ występuje w roli solisty. To, na które z rozwiązań zdecydują się państwo młodzi zależy od ich upodobań.

 

 

Atrakcje – klasyczną atrakcją jest tort weselny, który wjeżdża na salę w odpowiedniej oprawie, ale coraz częściej państwo młodzi zapewniają swoim gościom dodatkowe atrakcje takie jak fotobudki, obecność barmana przygotowującego drinki, stół z wyszukanymi słodyczami czy też stół wiejski. W ramach atrakcji państwo młodzi przygotowują niekiedy dla swoich gości także pokazy sztucznych ogni, czy wypuszczania lampionów. Coraz modniejszym jest także korzystanie z usług wodzireja oraz nakręcanie krótkich filmików z drona prezentujących orszak weselny.

 

Są to najistotniejsze element, o które należy się zatroszczyć planując wesele, jednak oprócz tego należy zadbać także o wiele detali, takich jak: kwiaty, suknia ślubna i garnitur, buty, zaproszenie, winiety na stół.